Необходими
продукти:
800
гр. свинска плешка без кост
4
листа градински чай
листата от три стъкчета мащерка
1
червена чушка
1
зелена чушка
1
ч.л. масло
черен
пипер, сол
100
мл. червено вино
50
мл. вода
За
граховата гозба:
500
г. замразен грах
3
пресни моркова
500
мл. гъсто доматено пюре
200
г. нарязани пресни домати
4
с.л. зехтин помаче
1
ч.л. масло
250
мл. вода
2
малки глави лук
3
скилидки чесън1
с.л. пресен босилек
1
ч.л. захар
черен
пипер сол
За
гарнитура:
500
г. талиатели
Приготвяне
на дометената гозба с грах и моркови.
В
подходяща купа задушаваме ситно нарязания лук, чесън и моркови в маслото и
зехтина. Добавяме водата и варим 10 минути. Добавяме доматеното пюре и доматите.
Варим соса, докато се посгъсти и добавяме граха, предварително размразен, 1
ч.л. захар, сол и черен пипер на вкус. Накрая добавяме и ситно нарязания
босилек. Варим соса, докато граха омекне и всички вкусове се смесят.
Талиателите
сваряваме в подсолена вода, когато са готови и оцедени от водата, добавяме 1-2
с.л. зехтин.
Сервираме
голяма порция от вкусната доматена гозба с грах и моркови, парче печено свинско
месце и талиатели за гарнитура.
Вкусно!Прекрасно меню,Таня!
ОтговорИзтриванеБлагодаря ти, Милена :) Радвам се, че ти харесва!
ОтговорИзтриванеПоздрави!
Танче, ама как вкусно си сготвила... Браво! :)
ОтговорИзтриванеВкусен да е и остатъкът от деня ти, поздрави най-сърдечни!
Гери, беше много вкусно, нищо не остана :)
ОтговорИзтриванеПрегръдки!
Чудесно се е получило! Много е апитетно! Хубав ден, Таня!
ОтговорИзтриванеБлагодаря ти, Радост :)
ИзтриванеПриятен ден и на теб!
Танче,уж обядвах,а пък ми засвири цигулка в тумбака,ама много апетитна гозба,не се издържа!Поздрави и хубава седмица!
ОтговорИзтриванеХайде почерпи се Роси, не е добре само да гледа човек, трябва и да опита :)
ИзтриванеЖелая ти усмихнат ден!
Ехе, ами че тази чинийка е пълна с вкусотии! Обожавам такива много ястия в едно, да ти е кеф да ги хапваш! Страхотно предложение, Таничка, много ми хареса! Прегръдки, мила!
ОтговорИзтриванеEй, Кате пак ме зарадва с ведрото си настроение :) Благодаря ти, мила!
ИзтриванеПриятна вечер!