Тези сладки са от
“ Тефтера реликва на моята майка “ J
3 ½ чаши брашно
½ чаена лъжичка
сол
1 чаена лъжичка
бакпулвер
½ чаша масло
½ чаша мас
½ чаша пудра
захар
3 яйца
½ чаша бяло вино
1 чаена лъжичка
сода
3 супени лъжици
кисело мляко
2 ванилии
Пудра захар за
пръсване смесена с ванилия.
Маслото и маста,
които трябва да са много меки, оставени предварително на стайна температура, се
разбъркват с пудрата захар, с помощта на миксер. Към тях са прибавят яйцата,
киселото мляко, с разтворената в него сода и виното. В отделна купа се смесват
брашното, солта, бакпулвера и ванилията и се прибавят към маслената смес.
Омесва се меко, нелепнещо тесто, ако е необходимо се добавя още малко брашно.
Тестото разделих
на две. От едната част оформих пурички с локум и орехи, а от другата кифлички
със сладко от сини сливи и орехи.
Изпекох сладките
за 14 минути, в предварително загрята фурна на 180С.
Толкова са вкусни
тези сладки масленки, че чак човек не може да им се насити. Нали знаете как
хапвате нещо и ви изпълва едно такова приятно удоволствие, разливащо се по цялото
ви същество и не ви се ще да свършва бързо, а да продължавате да му се
наслаждавате възможно най-дълго. Толкова познат и любим вкус, сигурна съм, че няма
някой който да не е опитвал тези прекрасни сладки и да не ги обожава, просто,
защото са разкошни.
Няма коментари:
Публикуване на коментар