300
г. ягоди
150 г. захар
2
листа желатин
½ ч.л. масло
Това
е хитринка за максимално намаляване на пяната при варене на сладка,
изключително съм доволна от тази възможност, защото всички знаем какви усилия
коства премахването на пяната, която сякаш няма край, когато варим сладко. Откакто научих за тази малка тайна винаги я използвам.
Желатинът
се накисва предварително в купа със студена вода за 10 минути, докато омекне.
След
като се добави маслото, ягодите се варят за още 3-5 минути. Оставят се да
поизстинат леко. Пасират се и към още топлата смес се добавя предварително
накиснатия, добре омекнал и оцеден от водата желатин.
220
г. грахамови бисквити с овесени ядки
5
пълни с.л. масло около 60 г.
2
ч.л. кафява захар
Бисквитите
се смилат в блендер на ситно и към тях се прибавя захарта и разтопеното масло.
Всички съставки се смесват много добре и се разстилат равномерно върху формата
за тарт с подвижно дъно. Блата се изпича в предварително загрята фурна на 180С
за 10-12 минути. След готовност се оставя да изстине напълно във формата.
300 г.
заквасена сметана
250 г.
кисело мляко при мен Бор Чвор 3.6 %
150 мл.
прясно мляко, топло с висок % масленост
4 листа
желатин
5-6 с.л.
пудра захар
½ шушулка
ванилия
2 с.л.
смлени грахамови бисквити
Желатинът
предварително се накисва в студена вода, докато омекне.
Разбъркват
се до гладкост киселото мляко, сметаната, семената от ванилията и пудрата
захар. ( Захар може
да се добави, според вкуса на всеки, за мен това количество беше достатъчно). Прясното мляко се загрява добре. Към него се добавя
омекналият желатин оцеден от водата, разбърква се до разтварянето му. Прясното
мляко се прибавя към другата млечна смес и всичко се разбърква много добре.
Панакотата
се гарнира с пресни ягоди преди сервиране.

Поздравления, Таня! Просто божествен десерт! Хубав следобед!
ОтговорИзтриванеРадост, радвам се, че ти е харесало десертчето :)
ОтговорИзтриванеПрегръдки и приятна вечер!
Мммм, че свежо предложение. Идеално за лятото :)
ОтговорИзтриванеБлагодаря ти, Насе!
ИзтриванеСърдечни поздрави :)
Така е, много, ама много е нежна. Фантазия си направила, миличка!
ОтговорИзтриванеЙоли, благодаря ти за милите думи! Много се радвам, че ти харесва :)
ИзтриванеТаничка, колко пъти съм си мислила точно за нещо такова... И ето, че си го облякла във вкус и красота, страхотна е! :)
ОтговорИзтриванеПоздрави сърдечни!
Гери, нежна душа си ти, и деликатните неща те вълнуват :)
ИзтриванеРадвам се, че ти допада този импровизиран десерт :)
Поздрави!
Ягодова прелест е това!
ОтговорИзтриванеБлагодаря ти, Весела!
ОтговорИзтриванеПоздрави!
Красиво изпълнено, стилно поднесено и неустоимо вкусно!
ОтговорИзтриванеИвейн, радвам се на оценката ти :)
ИзтриванеЖелая ти приятен уикенд!
О, това е точно в кръвната ми група! Много вкусен и красив десерт. Радвам ти се много:)! Поздрав най-сърдечен, Таничка!
ОтговорИзтриванеТолкова е хубаво, че си наоколо, липсваш ми :)
ИзтриванеПрегръдки и усмихнат ден!
Много нежна и много красива, а снимките са прелестни! Прекрасни почивни дни!
ОтговорИзтриванеБлагодаря ти, Кате!
ИзтриванеАко имаше малко слънчице когато снимам, може би щеше да е още по-добър резултата, но все снимам на облаци и дъжд напоследък! Слънчеви рецепти в дъждовните дни :)
Кате, желая ти усмихната събота :)
Наистина лъха нежност от тази тарта.......Радвам се,че попаднах на това ново местенце!Прекрасен ден,Таня!
ОтговорИзтриванеМилена, добре дошла! Всеки които посещава моето създадено с любов и внимание местенце ми е скъп и уважаван гост :) Дано да откриеш интересни идеи за себе си тук :)
ИзтриванеПоздрави!
Страхотен тарт!
ОтговорИзтриванеБлагодаря ти, Лучия :) Трогната съм от оценката ти!
ИзтриванеХубав ден ти желая!