Необходими продукти:
600 г. коприва
почистена и запарена
2 стръка пресен
чесън100 г. маскарпоне
100 г. заквасена сметана
3 яйца
100 г. домашно краве сирене
60 г. масло
½ ч.л. риган
Сушен, смлян чесън, черен пипер и сол на вкус
2 с.л. сусам за поръсване
400 г. домашно приготвено тесто
аз го приготвих по тази рецепта http://tanya-www.blogspot.com/2014/03/600.html
Подходяща тавичка
с диаметър 22 сантиметра се намазва с разтопено масло.
Тестото се омесва
и се разделя на 5 топчета по 80 грама всяко. Оставя се да почива, докато се
приготви плънката.
Чесъна се
задушава за няколко минути на котлона с една супена лъжица зехтин и една-две
супени лъжици вода. Добавя се към предварително почистената и задушена коприва.
Добавя се маскарпонето,
заквасената сметана, натрошеното сирене и леко разбитите яйца.
Всички съставки се
разбъркват много добре, докато са равномерно смесени. Добавят се и подправките. Отново
плънката се разбърква, за да се овкуси добре.
След като се
постави и третата кора се изсипва плънката.
Останалите две
кори се разточват, точно с размера на тавичката и се поставят върху плънката,
като отново всяка се намазва с масло. Върху тях се прихлупват краищата на
долните три кори, които са оставени да стърчат, така че паят да се затвори
добре отвсякъде.
Направих и солен крем тип фондю, с който гарнирах пая при сервиране за още по богат вкус.
Направих го, като в малка касерола затоплих 4 с.л. течна сметана, 60 г. настърган кашкавал Gauda и две триъгълни парчета топено сирене. Когато всичко се стопи вкусният крем беше готов.
И за още повече
пролетно и свежо настроение ще
покажа тези прелести от вчерашната ми разходка
J
О, и аз съм зеленийколюбител! Приемам тази страхотна рецепта като подарък:)! Благодаря за чудесното пролетно настроение, с което ме зареди, Таня! Поздрави и хубави почивни дни!
ОтговорИзтриванеИзглежда страшно апетитно!
ОтговорИзтриванеЩе я опитам на всяка цена!
Поздрави,Таня и хубава вечер!
Много ви благодаря момичета, много се радвам, че ви харесва :)
ОтговорИзтриванеПоздрави и уютна, почивна вечер и на вас!
Хареса ми и още как, както и блогът ти. Прелиствах страница след страница, все ми беше любопитно какво има още. И така... до самото начало на блога. Радвам се, че открих ново и вкусно местенце! :)
ОтговорИзтриванеПоздрави, Таня!
Здравей Гергана, добре дошла, много се радвам на присъствието ти :) Със сигурност в моето местенце има за всекиго по нещо, както и в твоето красиво кътче ;)
ОтговорИзтриванеПоздрави!